A Bá-Ci Szuan-Ming

 

vagyis a nyolc jegy alapján történő sorsszámítás igen részletes kínai számítási technika, mely kizárólag a lélektanilag magunk által alkotott sorssal foglalkozik. A nyolc kínai alapjegyből kikövetkeztetett kódot egyfajta genetikai térképként is felfoghatjuk, melyen keresztül megnyilvánul jellemünk, viselkedésünk, de akár egyes szerveink állapota is – amelynek segítségével leírható személyiségbeli és testi fejlődésünk.

            Noha a Bá-Ci Szuan-Minget hagyományos kínai asztrológiaként szokás emlegetni, e tulajdonképpen csupán annyi köze van ahhoz, amit nálunk nyugaton asztrológia alatt értenek, hogy mindkét számítás kiindulópontja születési idő és hely. A Bá-Ci Szuan-Ming a Tang-kori Kínában született (i. sz. 618-907).

            Aki fatalista módon előre megtervezettként fogja föl sorsát, másképp érez felelősséget saját életviteléért (mármint semennyit sem), mint az, aki abból indul ki, hogy születése óta adott egyfajta törvényszerű összefüggés, amely alapján előre felismerheti lehetséges szerencsés vagy szerencsétlen ciklusait, és amelyből sokféle lépés is következik a problémák megelőzésére. Persze, nem lehet kierőszakolni a lehetetlent: bizonyos adott dolgokhoz alkalmazkodnunk kell, de csak akkor van lehetőségünk, hogy életünkből a legjobbat hozzuk ki, ha magunkba mélyedünk, és megfelelő élettervet készítünk.

 

A Bá-Ci elemzés főbb pszichológiai és pedagógiai felhasználása:

 

- A személyiség feltérképezése, jellemző tulajdonságaink, erősségeink gyengeségeink, hajlamaink – és ezek lehetséges változásai életünk során

- Miként kapcsolódunk másokhoz? Személyes típusunk – miért vonzódunk bizonyos személyiségtípusokhoz?

- Mélylélektan: hogyan fejlődünk életünk során

- Emberi Erőforrások: különféle pozíciók betöltésére alkalmas munkatársak kiválasztása konkrét követelmények szerint

- Kapcsolati tanácsadás: az összeférhetőség és az összeférhetetlenség elemzése két ember között, házasság/párkapcsolat megbékítése, vagy teamek finomhangolása céljából

- Gyermeknevelés: a gyermek legfontosabb alapjellemzőinek megállapítása, képességeinek fejlesztése, valamint az ennek megfelelő iskolaválasztás

- Válságkezelés: a válságban levő ember elemzése, segítése, pszichológiai tanácsadás párkapcsolati válságokban

- Szerencsés és szerencsétlen napok és időszakok kiszámítása

- Optimális időpont kiszámítása állásinterjúhoz, munkatársak kiválogatása, vállalkozás alapításához, befektetési tanácsadás, ingatlanvásárláshoz vagy -eladáshoz, és egyéb lényeges döntésekhez, melyek életünket hosszú távon meghatározzák.

 

A Bá-Ci egészségügyi alkalmazása:

- Alternatív gyógyászati diagnózis

- Preventív (megelőző) egészségügyi diagnózis

 

A Bá-Ci Szuan-Ming lehetővé teszi, hogy megnyíljanak előttünk egyéni fejlődésünk legmélyebb lehetőségei.

 

A Bá-Ci Szuan-Ming és a Feng Sui (a „szél és víz” néven ismert kínai térelrendezési lélektan) két, egymást kiegészítő rendszer: míg a Feng Sui a Csi (életenergia) térbeli áramlását (vagyis a makrokozmikus feltételeket) kutatja, a Bá-Ci Szuan Ming az adott térben tartózkodó egyén Csi-energiájának fejlődését (vagyis a mikrokozmikus feltételeket) értékeli.